Laatste nieuws

Wereld Recycle dag

Op 18 maart is het Wereld Recycle dag. Dan is er volop aandacht voor het hergebruik van allerlei afvalproducten. De Wereldwinkel heeft ook allerlei artikelen die gemaakt zijn van hergebruikt materiaal. Zo zijn er kaarten uit Kenia (naast de pas genoemde kaarten van Amnesty International en andere kaarten) die gemaakt zijn van oud papier en resten metaal. Oorspronkelijke, uniek en handgemaakte kaarten uit Kenia die ook nog eens duurzaam zijn, wat wil je nog meer? De kaarten bestaan uit afval papier, woekerplanten en onkruidplanten. De makers zijn jonge mannen en vrouwen die nu een kans krijgen om nieuwe vaardigheden te leren en een eerlijk inkomen te verdienen. Zij tellen nu mee in de gemeenschap en kunnen hun families onderhouden.

 

De kaarten worden gemaakt door de Fairtrade onderneming KICK ( Kinsumu Inovation Centre Kenia). De kaarten worden met de hand gemaakt van wit afvalpapier vermengd met waterhyacint en ander onkruid. De waterhyacint is een plaag voor de vissers, daarom is het verwerken ervan in de kaarten een goede oplossing voor dit probleem. De werknemers die de planten oogsten, krijgen er een eerlijk loon voor. Nadat alle bestanddelen zijn gekookt en vermalen wordt het papier in de zon gedroogd wordt het in een gewenste grootte gesneden. Dan worden er figuren gemaakt van afvalproducten. Zo is het gebruikte koperdraad gerecycled uit oude koelkasten. Dit koperdraad wordt verdraaid en gebogen tot de verschillende figuren. Blikjes van voedsel, deodorant en frisdrank worden in de gewenste vormen gesneden en vastgemaakt om de kaart af te werken.
De importeur The Twinning Company zet zich in voor producten die met hand zijn gemaakt. Daarom staat er ook een hand in hun logo. Daarnaast zijn de producten gemaakt met respect voor het milieu, onder goede omstandigheden en krijgen de werknemers een eerlijke prijs. Door het vakmanschap van de handarbeiders is er verbinding met hun verhaal en krijgen zij een beter leven.

Bestel alvast je kerstpakketten

Bestel alvast en op tijd de kerstpakketten voor 2026. 
De handgemaakte artikelen in onze winkel komen uit ontwikkelingslanden in Afrika, Azië en Zuid-Amerika. Fairtrade is eerlijke handel met respect voor mens en milieu. De mensen die de producten maken zijn vaak arm, hebben geen of weinig kansen om hun leven te verbeteren zonder de steun van Fairtrade handel. Ook voor contact met de westerse markt is deze steun hard nodig. Door de verkoop van hun producten in Wereldwinkels, krijgen zij een vast inkomen, waardoor ze betere leefomstandigheden hebben voor zichzelf en hun kinderen. Bovendien krijgen ze adviezen om hun productie te verbeteren en is er scholing voor de hele gemeenschap. De Wereldwinkel in Purmerend speelt altijd in op de bijzondere dagen in het jaar. Er zijn kleine en grote cadeaus voor elk budget en voor verenigingen, organisaties en bedrijven kunnen er kerstpakketten besteld worden. Er kan gekozen worden uit het gehele winkelaanbod, combineer bijvoorbeeld woonaccessoires met Fairtrade lekkernijen.
Voor meer informatie over de Fairtrade kerstpakketten bent u welkom in de winkel of kunt u contact opnemen via de mail: pakketten@wereldwinkelpurmerend.nl